| DanyXhell a întrebat:

Ma doare maseaua, nu stiu cum sa explic ma doare toata gura.Am dintii pusi, fara carii masele noi tot.Nu imi imaginez de ce ma doare asa de tare toata gura incepand de la masea.Multumesc si funda + Vot pentru cine ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| nicol3 a răspuns:

Buna. Nu am inteles exact ce te doare o masea (care e a ta, nu este pusa) sau gingia? Daca spui ca ai lucrari in gura espe posibil sa ai probleme cu gingia, sa fie umflata. Sau poate una dintre lucrari nu a fost pusa bine. Incearca sa folosesti apa de gura, poate iti calmeaza durearea.