| anonim_4396 a întrebat:

Ma manaca pielea rau am temperatura... n-am pofta de mancare ma simt obosit. Oare am varsat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Urmareste simptomele descrise :http://www.formaremedicala.ro/varicela/

| anonim_4396 explică (pentru alessia5158):

Am uitat sa spun inca nu mia erupt de ieri ma cam mananca pielea...

| darrio2007 a răspuns:

Din cate vad nu vrei sa te duci azi la scoala.Boala inchipuita.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu este inchipuita dar vreau sa stiu daca pot merge sa nu imi apara la scoala...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai infectez si colegii

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Laudabil ca vrei sa iti salvezi colegii.Mergi la un medic pentru consult.Si daca este adevarata boala te alegi si cu o scutire pentru scoala.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Medicul de familie vine la 6 seara este un sat mai izolat...

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mergi la scoala si spune prof de sport ca nu te simti bine si nu poti alerga.Nu o fi chiar asa nebun sa te puna sa alergi.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu ma crede asa face mereu

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca nu esti la prima problema de acest gen?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Chiar daca ii spui ca esti bolnav nu te crede.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeste,atunci,cu diriginta.Sau dirigintele tau.

| Danysan a răspuns:

Categoric mergi la medic -Nu e oki ceea ce ti se intampla.E posibil sa ai o iritatie sau o lergie de la ceva dar se poate sa fie si ceea ce zici tu. Stai calma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Deci clar ca stai acasa, nu mergi la nici o scoala, da?!
Mergi de urgenta la medic, simptomele descries de tine par a fii rubeola /varicela.
Nu poti merge in starea asta la scoala, stai linistit/a iti va da scutire.
Asta e acum.dar du-te la medic.
Insanatosire grabnica!
Te pup!

| pinkstargirl a răspuns:

Probabil ca da...dar ar fi bine sa te duci la medic ca sa vezi cu adevarat ce ai. happy

| anonim_4396 explică (pentru pinkstargirl):

Deci ma duc azi la scoala?big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok intru la 11 medicul de familie vine la 6 seara...azi am sport si ne pune sa alergamcrying