Întrebare recomandată | Ardew99 a întrebat:

Mi-a crescut un dinte in gingie deasupra dintilor neavand loc sa creasca intre dinti a iesit deasupra.Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Mergi la dentist, cel mai probabil iti va pune un aparat dentar.

| Ardew99 explică (pentru LolaLollita):

Da dar dintele mi-a crescut deasupra dintilor si nu are loc sa se aseze intre dinti.

| victorandrei a răspuns (pentru Ardew99):

Cand se opreste cresterea ti-l scoate daca nu are loc

6 răspunsuri:
| MrColitza13 a răspuns:

Am întîlnit aşa cazuri la verişoară. Trebuie să te duci la stomatolog să-l scoţi.

| Ardew99 explică (pentru MrColitza13):

Multumesc!

| Ardew99 explică (pentru MrColitza13):

Multumesc!

| 23trollface99 a răspuns:

Unei verisoare de-ale mele i-a crescut asa, si si-a pus un aparat dentar permanent... In primul rand trebuie sa te duci la stomatolog si it va zice el daca trebuie scos sau poti sa-ti pui doar aparat dentar. Mut succes! :*