| xIonutzu a întrebat:

sa incep cu inceputul azi la scoala la prima ora am avut Ed.Fizica si am jucat fotbal cam 30 min asa si pe teren se facea praf asa nu stiu problema mea era can alergam pe teren tusam asa ma durea in gat si ma arde in piept ma dureau asa plamani nu stiu cum sa explic... dupa 30 min nu am mai jucat si am intrebat un coleg daca se simte la fel ca mine si a zis ca da ca se simte la fel vreau sa va zic ca nu am mai jucat fotbal din Iunie si nu am mai alergat asa pe un teren tot din Iunie, pe la a 4 ora asa m-a luat o durere in gat de nu mai puteam ma ustura in gat sa mor dupa cand am ajuns acasa tot a fel ma ustura gatul si aucm tot la fel ma ustura gatul cand inghit asa luai 2 Faringosepte dar degeaba sad o fi din cauza k nu mai jucasem de mult fotbal si nu aveam conditi fizica sau am racit azi? pls dau funda plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Sunt mai mult ca sigur ca praful acela te-a iritat pe gat, vezi maine cum te simti, daca e la fel eu zic sa te duci la doctor.

| IubescPerusi a răspuns:

Ai racit sau a intrat praf in gura