| tony98 a întrebat:

Help.TPU.
Am o durere ingrozitoare de gat ( cand inghit simt ca ma ustura ma dore.totul a inceput in seara de duminica cand ma durea putin gatul air luni cand inghiteam ma durea rau la fel ca si acum(trebuie sa mentionez ca duminica am jucat fotbal cam 1 ora in continuu). Cine ma ajuta si pe mine sa scap de durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Ia Decasept

| darrio2007 a răspuns:

Te ajuta Humex.3 pastile pe zi.

| AstralConfessor a răspuns:

Fa gargara cu apa minerala si mesteca fagure de albine, sa nu inghiti ceara, in max. 2 zile trece.

| NoNameJunior a răspuns:

Probabil ai facut rosu in gat.mergi la doctor! va vedea daca ai sau nu rosu in gat si iti va spune ce sa iei.Succes si insanatosire gravnica!

Răspuns utilizator avertizat
| Céline7 a răspuns:

Bea multe ceaiuri de menta, pastile pentru gat.Nu manca ingheta si nu sta la aer rece!

| DamiPapucii a răspuns:

Buna toNY98.Ai ROSUL IN gaT Poti PrEVEnI Doar DUCANDUTE la medic, si trebuie sa iei niste tratemanet.Si banuiesc ca dupa aceea ora de sport forbal ai baut apa.

| IonuţR1995 a răspuns:

Pay stiu un leac thinking deci ia o lingurita cu zahar si peste ea pune un strop de spirt si inghitel. si se duce. Fundita?love struck

| AdelinaTimis a răspuns:

Uite un link util http://www.tratament-dureri.ro/......e-gat.php. Sper sa-ti foloseasca.

| Dudăăăă a răspuns:

Incearca ori cu ceaiuri, infuzii.Si daca durerea persista mergi la doctor sau ia-ti ceva de la farmacie,ca :Strepsils, Nurofen(de durere cred).Ai grija, sa auzim de bine!

| tony98 explică:

Nu stiu ce sa zic pentru ca toata lumea zice sa fac asta dar cred ca daca pana vineri nu imi trece ma duc la medicu de fam.

| Rucsiii a răspuns:

Ia Tantum Verde. Mie asa mi-a trecut happy

| Mariana_Santu_Lasat_1972 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Mama mi-a dat DECASEPT, TRACHISEP SI MI-A SPUS SA BEAU MULTE CEAIURI... o cana fierbinte de ceai (de care vrei) o lingura de miere si multa lamaie...incearca sa faci si gargare

| LenOla a răspuns:

Incearca trachisan si mult ceai. Pe mine ma ajuta happy