| JockerStoica a întrebat:

Sunt putin racit. Daca ma ustura in piept si Tusesc dar tusa se rupe mai greu Ar trebui sa merg la un doctor sau ce Mia-ti recomanda sa iau sa-mi treaca Mai repede ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Tusea nu este o boala ci doar un simptom care te anunta ca undeva in corp exista o problema. Poate fi un simptom al unei boli:astmbronsic, raceala, pneumonie. Tuse poate fi uscata sau productiva insotita de expectoratie.Trebuie sa recunosti tipul de tuse ca sa stii ce fel de tratament trebuie urmat! Consulta medicul tau si vei primi medicatia necesara!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incerci cu un sirop expectorant si propolis cu vitamina c; dar cred ca este bine sa te consulte un medic.

| OvidyuNicu a răspuns:

Pentru medicamente mergi la medic nu lua de capul tau nici macar o aspirina! fa-ti un ceai de lamaie cu miere de albini!

| bernylory a răspuns:

Ceaiuri multe, in speciale de lamaie, iar la farmacie daca intrebi sigur te vor sfatui ce anume sa iei de raceala. sanatate.

| cristimircea99 a răspuns:

Pai bea un ceai fierbinte(nu conteaza de care), si ai grija sa te imbraci bine.