| Crysty1996 a întrebat:

SALL TPU trec printr-o pasa proasta imi amintesc despre trecut vad totul ca si cum ar fi trecut si nu pot sa scap de asta va rog ajutati-ma ce pot sa fac? Du funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ktina a răspuns:

Ai nevoie de a fi cat mai mult timp impreuna cu cineva, aproape tie, parinti, frati, oricine care te intelege si tine mult la tine, incearca sa citesti ceva care sa te captiveze, gandeste-te cu ce ai putea ajuta pe cineva in suferinta, nevoie, greutate, poate un sfat, poate sa-i fii alaturi cand ii este mai greu, incearca sa fii mai des cu priteni adevarati si nu te mai gandi nici o clipa la trecut, la ceea ce te daranjeaza!
Odata ce alungi din cap gandul ce te deranjeza ramane procentul mai mic ca sa-ti vina in minte acel lucru, iar pentru asta nu trebuie ca sa fiisingur/a si gandul sa nu-ti hoinareasca ci sa fie mereu ocupat/a.
multa fericire!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand faci copii ajungi sa te gandesti numai la prezent si la viitor, nu mai ai timp sa te gandesti la trecut. thinking

| maria89nic a răspuns:

Ăăăăăă...
Păi ar trebui să te duci la un psiholog... fără supărare.
Sau dacă nu vrei, încearcă să te gândeşti la altceva, ceva ce adori!
Fundiţă?

| Ina_7071 a răspuns:

N-ai ce sa faci...lasa timpul sa treaca.Iesi cu prietenii in oras, distraza-te, citeste niste bancuri, vezi o comedie buna(nu te uita la drame sau filme de dragoste), nu te mai gandi la trecut.Eu de cate ori eram intr-o pasa proasta ma uitam la Anger management happy Ai sa vezi ca peste ani iti vei aminti de momentu asta si n-ai sa crezi ca te-ai simtit asa vreodata.Capu sus!

| ingerasmotat a răspuns:

Du-te la psiolog!

| Arnold_5639 a răspuns:

Labaa