| ancaelena24 a întrebat:

In urma cu cateva zile am trecut printr-o pasa mai proasta a vietii mele dar am reusit sa trec peste si sa-mi regasesc fericirea. Intrebarea mea este: Pe voi ce va face cu adevarat fericiti? Cel mai bun raspuns primeste fundita :*

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca familia mea este sanatoasa si reusesc sa-i fac sa fie mandri de mine, atunci ma pot considera fericit.

| ancaelena24 explică (pentru neutrino):

Ai vb foarte frumos, bv.

| neutrino a răspuns (pentru ancaelena24):

Multumesc.

19 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Ceea ce m-ar face pe mine cu adevarat fericit, inca nu am gasit.

| ancaelena24 explică (pentru CristiB93):

Eu astept un copil (poveste lunga) si asta pe mine ma face fericita.

| CristiB93 a răspuns (pentru ancaelena24):

Un copil? ce fain. atunci e bine daca asta te face fericita, macar ai un scop si un motiv de fericire

| ancaelena24 explică (pentru CristiB93):

Pai da il astept de azi de dimineata, si sunt foarte nerabdatoare, e nepotul meu, (fiul surorii mele), dar inarzie, pentru ca masina lor a facut pana asa ca inca il mai astept happy

| CristiB93 a răspuns (pentru ancaelena24):

laughing)) Pai nu tu astepti? Adica nu o sa nasti?

| ancaelena24 explică (pentru CristiB93):

Nu, el e nascut si are 8 ani laughing

| CristiB93 a răspuns (pentru ancaelena24):

Ai un copil de 8 ani?

| ancaelena24 explică (pentru CristiB93):

Da, nepotul meu de 8 ani vine din Bucuresti la mine, si eu il astept.

| CristiB93 a răspuns (pentru ancaelena24):

Pai si de ce te face asa fericita, ca vine un copil mic la tine?

| ancaelena24 explică (pentru CristiB93):

El e universul meu, l-am crescut cand era mai mic, cand sor-mea facea treaba in Italia, si ca si copilul meu.

| CristiB93 a răspuns (pentru ancaelena24):

Aaa ce draguzt, bine atunci iti doresc multa fericire alaturi de el.

| ancaelena24 explică (pentru CristiB93):

Mersi :*

| anonimg a răspuns:

Martin Luther spunea: "Multe lucruri am ţinut în mâinile mele şi pe toate le-am pierdut, însă toate pe care le-am aşezat în mâinile Domnului încă le mai am."
La fel si tu:
"Pazeste dar legile si poruncile Lui, pe care ti le dau azi, ca sa fii fericit, tu si copiii tai dupa tine, si sa ai zile multe". (Deuteronom.4:40)
"Cinsteste pe tatal tau si pe mama ta, cum ti-a poruncit Domnul Dumnezeul tau, ca sa ai zile multe si sa fii fericit".(Deuteronom.5:16)
"Cine cugeta la Cuvantul Domnului gaseste fericirea, si cine se increde in Domnul este fericit." - (Proverbe.16:20)
(Ieremia.22:16)

| Happyjump a răspuns:

Banii,asta contează în ziua de azi.

| ancaelena24 explică:

laughing

| Alex_Alex_1989_EVCn a răspuns:

Pe mine m-a face cel mai des fericit când ii vad pe alți fericiti si eu am trecut de curând printr-o pasa proasta sau mai ascult melodii de la deuce

| RalUca_Uca_1995 a răspuns:

Ma uit la PANTOMIME pe YouTube happy