| Teo65s a întrebat:

love struck se poate ca din cauza ochilor sa ai dureri de cap, ameteala? Am spus din cauza ochuilor pentru ca ma si ustura ochii cand ma uit la tv sau stau 2-3h la pc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Da, se poate si eu aveam dureri de cap si am mers la cotrol si aveam nevoie de ochelari happy i-am purtat un an apoi am scapat de ei happy mergi la un control, poate ai probleme cu ochii

3 răspunsuri:
| c0cac0la a răspuns:

Da! Asa mi s- a intamplat mie. Durerile de cap au luat sfarsit si usturimea ochilor. Nu port ochelarii decat in momentul cand stau la pc si cand citesc si e suficient ca migrenele sa nu ma mai deranjeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Ochiul este un organ de simt.Simtul vederii sau vazul, are stransa legatura cu lobul occipital, parte a scoartei cerebrale. Poti avea dureri de cap, din cauza ochilor sau poti avea dureri de ochi, din cauza nevrozelor(respectiv tuturor bolilor sistemului nervos)Aceste dureri asupra ochilor se datoreaza suprasolicitarii lor la lumina(pentru ca stim ca lumina este stimulul pentru ochi) In caz ca doresti si o recomandare, sfatul meu este sa reduci din orele destinate tv-ului/pc-ului.Viziteaza un oftalmolog.Bafta!

| Iull a răspuns:

Da, mie mi se intampla acest lucru mereu cand imi obosesc ochii si port ochelari de protectie acum.