| anonim_4396 a întrebat:

Ma ustura ochii de nu mai pot,simt ca daca nu m-ar ustura as putea sa mai stau treaza,dar ma ustura rau,si mi se inchid.Ce as putea face? Am fost si la control la oftalmologie dar vad bine, a spus ca sunt putin rosii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| LittleReasonToSmile a răspuns:

Pentru ca ti-e somn...du-te si te culca laughing)

| ChiyoTheo a răspuns:

Pentru ca stai prea mult la calculator. Ia si tu o pauza de la ecran si vezi cum iti va fi. Nu te forta si ai grija sa te mai si odihnesti

| Trivium a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si pe mine mau durut ochii dar de la sudura ca m-am uitat acolo dar tu nu stiu.

| popnyna a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema, mi s-au iritat din cauza oboselii, statul in soare sau in fata calculatorului...Cel mai bun leac pentru asta este laptele mamar(de la femeile ce alapteaza) care trebuie picurat in ochii sau daca nu gasesti asa ceva incearca ceai de museteli si puneti in ochii, ii va limpezi complet si nu o sa te mai usture in scurt timp...crede-ma fuaza super bine

| marco548 a răspuns:

Masca Irisana cu levantica pentru relaxarea ochilor IR12
Efecte :
-elimina tulburările de somn
-reface epuizarea mintală
-reduce stresul
-reduce durerile de cap
-reduce starile depresive
-reface extenuarea intelectuală
-calmeaza durerea ochilor pentru cei care lucreaza mult la calculator Caracteristici:
-este proiectata şi fabricata în conformitate cu efectele biologice ale câmpurilor magnetice ale razelor infrarosii la distanţă, de îmbunătăţire a activităţii celulelor şi a fluxului de sânge din jurul ochilor.
-reglează sistemul nervos, mentine o minte limpede, te ajuta sa dormi mai bine
-previne formarea cercurile întunecoase, a pungilor sub ochi si a ridurilor
-levantica are efectele cunoscute : ameliorează durerile de cap, iritabilitatea şi oboseală, PRET 49 LEI