| stefan1707 a întrebat:

Salll TPU am si eu o intrebare cum sa ma debronzez?
vreau raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| popeasca a răspuns:

Nu exista nimic sa te "debronzeze". Dar exista creme pentru albirea tenului, poti incerca.
Uite cateva:
(nu fac reclama farmaciei, era primul rezultat pe google):
http://www.pcfarm.ro/subcateg/1018/Albirea-tenului

6 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu ai cum. Acele modificari care au dus la modificarea culorii pielii vor disparea doar dupa reinoirea celulelor de la suprafata pielii, deci pana atunci nu ai ce sa faci sa dispara.

| Felys a răspuns:

Astepti sa iti cada pielea bronzata, alta varianta nu exista, dar bronzul e frumos, de ce vrei sa scapi mai repede de culoara aramie capatata in urma expunerii solare, toata lumea se da in vant dupa asa ceva si tu vrei opusul

| clauX a răspuns:

Fa transplant de piele laughing)

| stefan1707 explică (pentru clauX):

P[oate o sa iau niste piele dp pi**a ma*i

| andrei04cojocaru a răspuns:

Pai eu iti spun serios ca si eu am facut la fel freaca-te cu un prosop in locul un vrei sa te debronzezi si da de multe ori pana te albesti

| Ponny a răspuns:

Nu cred ca exista o metoda prin a te dezbronza, doar daca incepe sa ti se i`a pielea da`te cu o crema exolianta, la mine a mers