| Crazy_2020 a întrebat:

Salll TPU! De luni sunt putin racita ,[azi e miercuri] iar azi ma simt mai rau,am luat un nurofen raceala si gripa dar nu prea mi-a facut bine,vreau ca pana sambata sa imi treaca...voi ce imi recomandadi? ( daca e ceva ce poate fi facut in casa,sau orice) funda,Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca iti trece cu o pastila? Trebuie sa iei cel putin 3 zile un tratament.Eu iau Humex pentru 3 zile. Daca nu trece mai iau inca o data pentru 3 zile.

| PrecioussGirl a răspuns:

Modafen am luat eu.
si de la farmacie este o solutie numita carmol cu care sa iti faca cineva frectie pe spate. si te incalzesti si transpiri. este forte buna. de fiecare data cand sunt racita imi face mama frectie. numai zic ca adormi foarte repede si te odihnesti. si mult ceai de tei

| protos87 a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin răceală. Care sunt simptomele? Tușești? E seacă sau nu tusea? Ai febră? Cel mai bine ar fi să mergi într-o farmacie și să ceri un sfat. Nu recomand să mergi pe automedicație, nici pe homeopate.