| SparkyMyPuppy a întrebat:

Sallut TPU. Este aproape 3 dimineata, iar eu din nou nu pot sa dorm..nu stiu ce sa mai fac am incercat sa stau linistita in pat cu ochii inchisi si sa numar oi. am baut lapte cald. nimic nu merge. Este ceva gen : acum mi se inchid ochii de somn iar cand ma bag in pat nu pot deloc sa dorm. Voiam sa va intreb ce as putea face ca sa adorm ai repede si va rog sa imi spuneti niste pastile sau ceva din plante, natural ca sa pot adormi mai repede. Funda mare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Un ceai de tei neîndulcit, sau 10 picaturi de valeriană în 50ml de apă. Sunt eficace.Vei resiţi însă, puţină somnolenţă dimineaţa.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu iti recomand sa lasi naibii gandurile si frământările. Astea te împiedică să dormi.