| anonim_4396 a întrebat:

Sallz All!
Am o problema sad in partea stanga sus, simt de vreo 2 saptamani un `organ`. nu este nimic umflat, am crezut ca e inima. mama mi-a spus ca e ficatul.
Nu ma doare, decat simt 1 secunda o durere usoara, cand ma intind. in rest, parca il simt. este chiar sub pectoral.
Din ce cauza, tot il simt? Acum 2 zile, cand apasam acolo, ma durea, acum nu ma mai doare. thinking
plz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| teodora200004 a răspuns:

Pai ficatul nu este, in niciun caz...ficatul e in partea dreaptawinking Dar s-ar putea sa fie bila sad EU zic sa te duci la medic! Paste fericit love struck

| anyone2013 a răspuns:

Ficatul nu poate sa te doara, el nu are nervi, poate vezica biliara sau tu asa te-ai intors si ai dureri, am patit si eu asa, am stat culcata si mi-a trecut