| Just4S3x a întrebat:

Salu TPU! Ma doare capu' ingrozitor.Cand ma aplec sau inclin capu' in jos simt o presiune tare in cap si ma doare.Dar cred ca stiu cauzele. Ori de la spalatul zilnic pe cap(in fiecare dimineata), ori de la cele 3 cafele pe care le-am baut azi. (nu obisnuiesc sa beau cafea). +ca mai e o senzatie care apare cam o data la 15 min,in spate de tot in nas(nara dreapta) simt cum mi se desfunda ceva,nici nu stiu cum sa explic. Iar dupa senzatia asta ma ia o durere tare de cap. Durerea asta a inceput acum cateva ore, pe la ora 17:00. Am luat un paracetamol acum vreo 20min.am pus si bixtonim. acum stau in pat.De tusit nu tusesc deloc,ametit nu sunt, febra nu am si nici tensiune. Dar mi-e frica de o sinuzita/meningita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te speli pe cap si apoi pleci de acasa banuiesc. Poate nu imediat.Normal ar fi sa te speli seara, inainte de culcare.Nu e bine ca te speli dimineata. Poate fi un inceput de raceala. Daca o tii tot asa ai sa faci meningita.Ia Humex pastile pentru 3 zile.

| névtelen a răspuns:

Avand in vedere ca te speli in fiecare dimineata pe cap(ceea ce nu este deloc recomandat) e posibil sa ai sinuzita. Aceeasi problema o am si eu si e groaznic, niste dureri de cap insuportabile. Eu spun sa te duci la un medic sa te vada, asa poti lua si un tratament adecvat, nu e de gluma cu sinuzita pentru ca se poate duce la cap si poti da in diverse. Bafta!