| VaRyOs a întrebat:

Salut.Am o problema cu nasul, de cativa ani am in permanenta o nara blocata, pe care nu pot respira deloc, ba stanga ba dreapta, cand una e blocata pe cealalta pot respira 100% iar daca aplec capu in partea opusa,se desfunda si se umfla cealalta,nu stiu cu ce,sau de ce e blocata,am incercat sa suflu nasu tare rau de mai multe ori si nu iesea nimic...,ca sa fie mai clar,daca dreapta e blocata,in momentu cand aplec capu spre stanga, nara dreapta se dezumfla iar stanga incepe sa se umfle, nu am alergii la nimic gen polem, praf etc, ceva idei ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai alergie la rece.Verifica stai la caldura mare rau si o sa vezi ca te simti minunat, nu ti se mai infunda nimic.Deci ia antihistamine.Bine uneori dispare.Eu asa ic cai de la frig dar poate fi si de la altceva, dar sigur este alergie. Unia zic cas raciti altii mais tiu si eu ce, dar nu-i adevarat.Si te ia mai ales seara.Bgata intr-o masina si da caldura la max si o sa vezi ce bine o sa te simti, dispare aia ca prin minune, apoi iesi afara si ups iar esti infundat.

| vocea a răspuns:

Salut,cel mai indicat ar fi sa mergi urent la un medic, din ce ai scris situatia ta este cam grava si ai nevoie sa te consulte un specialist.

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Ai implant, stiu ca nu crezi dar asa e, vezi calogero grifasi pe Youtube