| Choasmakerangel a întrebat:

Am problema asta de 1 an, daca nu mai bine.Am nasul infundat,ziua pot sa respir da noapte cand ma bag la somn si dimineata cand ma trezesc am una din nari infundate ca dracu'. Daca dorm pe partea stanga se infunda nara stanga si daca stau pe dreapta nara dreapta, daca atunci cand imi curge nasu' inspir tare simt o presiune sub ochi.Cu spray nazal nu merge deloc se desfunda max 5 min si revine la normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Neverrrrrr a răspuns:

Este posibil sa ai rinita cel mai probabil, dar nu sunt exclusi polipii si deviatia de sept.Am avut aceleasi simptome ca tine si am fost la control si am descoperit ca am rinita alergica sau nu mai stiu cum se chema.