| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Mi-am inceput viata sexuala acum 6 luni.
In ultimul timp am facut dragoste neprotejat (va rog, nu ma criticati. Stiu ca oricata grija am avea exista risc) deoarece eu nu suport prezervativul. In ultima vreme ma ustura in timpul actului sexual (de 1-2 luni aproape). De 2 saptamani fac urinez des si mult. Simt ca e o schimbare,pentru ca inainte urinam rar. Mai simt si o durere in zona rinichilor, la ovare. Nu stiu ce ar putea fi.
Acum 2 ierni am fost la medicul de familie pentru ca ma intepa in dreapta si am crezut ca am apendicita,insa mi-a zis ca am anexita si nu mi-a dat decat Ibuprofen. Acum doua veri m-am dus cu aceeasi problema si a facut la fel. Acum iarasi am simptomele acelea si nu stiu ce sa fac, pentru ca am inceput sa urinez si foarte des si nu cosum multe lichide. Astazi trebuia sa-mi vina ciclul si deocamdata nu a venit. Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| IQ156 a răspuns:

Cel mai bine mergi la un ginecolog.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O infectie urinara

| Criss197 a răspuns:

Am patiti si eu exact acelasi lucru, tot asa nici eu nu suport deloc prezervativul si am facut neprotejat iar la un moment dat am inceput sa urinez mai des si sa ma deranjeze in timpul actului si tot asa niste dureri parca si la un moment dat aparuse niste mancarimi( asta alta data) de care m-am cam speriat. Oricum eram racita la burta, am luat niste medicamente dupa care mi-a trecut, nu am fost la doctor ceea ce nu e bine dar nu am mai avut nimic dupa. Eventual e o raceala la burta sau infectie urinara, iar asta chiar trebuie tratata de medic. Du-te mai bine la doctor pentru linistea ta...si da, mi-a intarziat si ciclul din cauza asta. Pana nu mi-a trecut nu mi-a venit.