| Hinatique a întrebat:

:3
Acum cateva luni mi s-a intamplat ceva foarte ciudat :
-Am inceput sa vad puncte negre, apoi, acele puncte au devenit tot mai mari, vedeam tot mai rau. Au durat cam 30 min punctele astea, apoi dupa 10-20 de minute m-a apucat o durere de cap groaznica. Mi s-a mai intamplat asta de mai multe ori, dar nu asa des, luna trecuta mi se intampla chestia asta din 2 in 2 zile. Acum nu mai am nimic, doar vreau sa stiu ce am, in caz ca ma mai apuca.
Tin sa mentionez ca am fost la medic, mi-a dat o trimitere la doctorul... de ochi, nu stiu cum se numeste laughing))) rolling on the floor, iar acesta mi-a zis ca am lipsa de calciu, sau stau prea mult la calculator, tableta si telefon.
Deci, as vrea sa stiu...ce am? laughing
Fundițăă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| andreimrm a răspuns:

Mergi neaparat la un oftalmolog pentru un examen, orice problema la ochi trebuie tratata cu seriozitate, pot fi mai multe cauze, poate fi o tensiune intraoculara de ex, care iti poate produce mult rau nervului optic, problema care nu se mai vindeca... deci mergi la control cel mai bine.