| Ralluca25 a întrebat:

argila este buna pentru punctele negre, le indeparteaza de tot.? Dar acele benzi pentru puncte negre chiar sunt bune? Funda happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba pentru cosuri este buna.Pentru punctele negre mai bine incearca benzi(ca bine zici!)cu cenusa vulcanica.Costa cam 5 lei 3 benzi(la Real/Kaufland gasesti).Te speli pe fata si nu te stergi, apoi umezesti banda, ti-o pui pe nas(ca doar pentru nas exista)si lasi 15-20 min, dupa care o dai jos si te cureti.E eficienta.
Pentru puncte negre poti folosi si aburi sau baton corector.

1 răspuns:
| Esperança a răspuns:

Da,la ambele intrebari.
Pentru puncte negre este buna argila verde care se prepara cu putina apa (nu minerala ci plata).
Vezi si opiniile altor persoane care au folosit argila pentru puncte negre
http://www.farmec.ro/......ce-51.html
Succes!