| Eduard198 a întrebat:

Salut acum 2 saptamani m-am operat la calcai pentru o "bataie" mi-au pus 2 copci, astazi mi le-au dat jos si rana era foarte stransa datorita firelor acum nu mai este asa si mi-a dat putin sangele, e ceva normal?
Cum e mai bine sa stau legat cu pansament sau desfacut?
In fiecare zi imi dau cu betadina!
Multumesc o zi buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anee890 a răspuns:

Buna.Eu consider ca este ceva normal, deoarece a fost o rana deschisa, iar pansamentul nu trebuie tinut tot timpul.Cel mai bine este sa rogi pe cineva sa mearga si sa se intereseze fata in fata cu un doctorul care te-a operat.
Multa Sanatate!