| edydotcom a întrebat:

Acum 2 veri mi-am facut gauri in urechi, iar cu timpul am observat ca sunt facute putin prea jos, mijlocul lobului ar fi cu 2-3 mm mai sus. As dori sa stiu daca este vreo problema sa mi le fac din nou putin mai sus deoarece pe viitor as dori sa-mi largesc gaura si sa-mi fac flash si voiam ca, gaurile sa fie cat mai pe mijloc. Am incetat sa mai port cercei acum vreo 2 saptamani desi daca fortez gaura inca imi mai intra cerceii. Conteaza cand imi fac din nou gaurile sau trebuie sa mai astept sa se inchida umpica cele vechi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tot le ai de ce incerci sa te mutilezi cu altele?

| CuriousStuff a răspuns:

Recomandarea medicala e sa nu te desfigurezi cu astfel de lucruri. Mai ales ca se fac "la coltul blocului" in conditii dubioase si poti sa te alegi cu tot felul de boli.
Dar daca vrei sa te desfigurezi ce importanta mai are cand si cum iti faci gaurile? Fa-le cand/cum vrei.
Multa sanatate.

| edydotcom explică (pentru CuriousStuff):

Ai mancat bureti? Nici nu stii despre ce vorbesti. Sa ma desfigurez la coltul blucului? Mai documenteaza-te inainte sa scrii numa ca sa te afli in treaba. Flashul ti-l poti face singur trebuie doar sa cumperi un cercel cu care iti largesti gaura in timp. Cat despre gauri alea ti le poti face la orice bijuterie cu pistolu asa ca mars drecu manca-mi-ai maciuca