| VladMarian77 a întrebat:

Salut, acum 3 zile am facut "scanderberg" cu unu din alta clasa si el nu prea stia si a facut pod-ul si imi daduse mana aproape peste cap de 2 ori si in momentele alea imi pocnise ceva la osu ala de la incheietura si de atunci ma tot doare mana daca o intorc spre stanga si spre dreapta. Nu sunt firav si l-am dat pe tip si pe majoritatea dar pana acum nu mi s-a mai intamplat asa si am avut cazuri in camera m-am chinuit foarte tare dar nimic. Asta asa ca o paranteza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

O sa iti treaca,asa am patit si eu in generala,cativa baieti faceau skanderberg si dupa au continuat cu restul clasei ca sa se compare si posibil sa se dea mari in caz da castiga. Spre surprinderea mea si a lor, i-am pus pe toti din clasa dar asta fiindca aveam tehnica buna, nu neaparat forta mai mare ca a lor.
Problema e ca ziua urmatoare ne-am trezit cu totii cu o durere in incheieturi, dar ulterior ne-a trecut dupa o saptamana.
Mai bine lasa skanderberg-ul pentru zmei, ca dupa o sa simta pe incheietura daca a meritat sau nu.