| AngelicaVasilescu55 a întrebat:

Acum câteva zile am căzut pe mana stânga,în urma căderii m-am ales cu mana pusa în ghips.
Problema vine și la mana dreapta,o pot mișca,o pot îndoi,dar când o tin cu palma în jos și strang de ceva, simt o durere din partea de jos a cotului pana aproape de încheietura palmei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o problema cu mana dreapta, doar pui presiune pe ea si-i normal sa doara.
Evita sa mai faci acel lucru lucreros si vei vedea ca numai ai probleme.
Recuperare usoara!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poate so fi intins ceva ligament in cadere, o sa treaca in timp.Dar daca tot esti ingrijorata, mergi la medic, fa o radiografie, o sa fii dupa linistita.

| trophin a răspuns:

Știi când te doare o măsea (superioara) și ai impresia ca te doare și cea de sub ea?