| cemainume a întrebat:

Acum 3 zile mi-am taiat parul pubian cu o foarfeca. Pana acum ma radeam cu bic-ul. Un prieten mi-a spus ca-i mai bine sa las parul la 2 cm sa nu te intepe. Mi l-am lasat cam la 2 cm si ma inteapa de mor. Nu rezist fara sa nu ma scarpin, dar nu pot face asta in vazul lumii. El mi-a spus ca asa e la inceput si ca iti trece. Eu nu prea cred. Astept raspunsurile voastre. Tin sa precizez ca am doar 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stf a răspuns:

Dupa parerea mea este bine sa faci cum te simti tu mai bine, vezi tu nu toata lumea e la fel poate prietenu tau se simte bine asa cum zice el, dar daca tu nu te simti bine asta nu inseamna ca trebuie sa faci ce zice el, eu zic ca ar trebui sa ramai la vechea metoda daca te incomodeaza cum ti-a spus prietenul tau tongue

| cemainume explică (pentru stf):

Ma inteapa de mor, ce-i pot face?

2 răspunsuri:
| LoveTenis a răspuns:

Eu zic ca tu să faci ce crezi că e mai bine! La urma urmei e parul tău nu al lui! Și sincer acuma cum să știe un băiat chestia asta mai bine decât o fată nu? Nu e bine să ți-l tai cu foarfeca pentru că așa e și cu iarba! Dintr-un fir tăiat ies cinci! Eu zic să rămâi la vechiul obicei fiindcă așa fac și eu de mult și e cel mai bine! Fundiță?