| minix20 a întrebat:

Salut, acum 5 minute am mancat un mar si n-am idee cum am muscat din el si efectiv mi s-a ciobit un dinte din fata, nu se misca deloc dar pur si simplu e putin ciobit din el si se simte naspa rau, ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă s-a ciobit într-un măr, ai p problemă. Dentistul te rezolvă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la dentist.Mama mea a patit asa acum un an, de la alt aliment. Iar recent a facut infectie si i s-a umflat jumatate de fata, deoarece nu s-a dus din nou la cabinet odata ce au reaparut durerile.

| Lioana a răspuns:

Dentistul rezolva orice problema cu dinții.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Caută-l pe dentist și te va ajuta cu siguranță! Ia și suplimente cu calciu și vit. K2; dinții trebuie să rămână OK până la bătrânețe! Numai bine!

| Andreea99911818181 a răspuns:

Mi s-a intamplat laughing La dentist ti l va pilii si ti va pune plomba.

| GeorgeFlorin2003 a răspuns:

Salut! O cauză posibilă ar fi sensibilitatea dentară. Mergi la dentist pentru un răspuns cât mai clar și mai bun deoarece este specializat în așa ceva și va ști cu exactitate ce să îți facă