| Cristian523 a întrebat:

Astazi am observat ca un dinte s-a ciobit putin. Nu se observa, dar se simte cand dau cu mana. Intrebarea mea este daca se poate extinde. Am pus o poza pentru a vedea despre ce este vorba(aproximativ).
http://imageshack.us/photo/my-images/834/xqog.jpg/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| junk1sta a răspuns:

Nu se va extinde, si eu am ciobit un dinte (exact acelasi, de fapt) de vreo 5 ani deja si avand in vedere ca nu e asa de evident, nu am fost la stomatolog ca sa il repare. Nu s-a intamplat nimic, a ramas la fel. Chiar ai o dantura super, are dreptate Aqsta.

| Cristian523 explică:

laughing nu este dantura mea, o poza luata de pe net, iar cu negru am vrut sa subliniez problema. Multumesc pentru raspunsuri.

| Aqsta a răspuns:

Nu pentru ca nu este cariat, este doar putin ciobit asa ca poti sta linistit. App ai o dantura super felicitariwinking