| Stefan_Iustin_1993 a întrebat:

Acum 6 zile am fost la fotbal. Inboluntar am fost lovit co cotul in apropierea ochiului, evident in 30 secunde aveam ochiul umflat. A 2 a zi mi s-a invinetit foarte tare si Am fost la medic insa mi s-a spus ca nu e nimic grav. Au trecut 2 zile si ma teezesc cu jumatate din ochi, cu partea,, alba,, plina de sange. Un sange normal, rosu, este destul de mult. Cand bruschez ochiul (ma uit brusc la ceva sau spre ceva) parca vad niste stelute. Credeti ca acest sange din ochi este ceva grav? O sa treaca cu ceva picaturi? Sau este nevoie sa merg la un oftalmolog. Mentionez ca am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la stomatolog, nu e normal sa curga sange de la ochi.

| RobertMoon a răspuns:

Folosește lacrimi artificiale să cureți ochiul și mergi la oftalmolog pentru un consult, el știe cel mai bine.