| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Acum cateva minute si acum o ora a aparut o durere.eram pe scaun la birou si am vrut sa ma ridic iar in acel moment am simtit o intepatura in partea dreapta jos, daca ma faceam cocosat nu ma durea...M-am pus in pat dupa ceva timp a trecut.m-am ridicat am mers putin iar dupa ce m-am pus in pat a inceput o intepatura(nu doare tare)care a durat 1 minut.Nu stiu ce sa fie..sa fie apendicita?
Si o intrebare pentru cei ce au avut apendicita cand ati fost la spital doctorul ce v-a facut? Va apasat pe burta sau..va rog detaliati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

Cand a fost sa ma controleze,eu de fapt ma dusesem din cauza ca medicii din Romania sunt atat de destepti incat imi puneau toate bolile din lume nu mai apendicita nu:m-am dus la doctor trimis de alt doctor zicandu-mi ca am pietre la rinichi,o infectie in sange, o pata pe plamani, infectie urinata si hiperterimie cu hipotermie, cand m-a consultat m-a apasat pe burta in mai multe parti(daca intr-adevar ai apendicita nu trebuie sa fie la toata lumea in acelasi loc la mine a fost exact acolo intre burta si picior)si o sa iti zica sa ii zici unde te doare cand te apasa si daca te doare, daca zici ca te doare in locul y o sa te intrebe daca te doare tare sau nu si ce tip de durere e:intepatura, usturime etc.ei stiu la care e apendicita.
si un mod in care mai poti afla daca ai apendicita este sa iti face o ecografie dar eu mi-am facut 4 si nu a aparut dar la unele pers apare,alte semne ale apendicitei(nu apar neaparat la toata lumea); febra, te simti rau, nu prea ai pofta de mancare, cand alergi te doare dar depinde te poate durea tare sau nesemnificativ, se poate umfla locul si se simte o chestie acolo, daca apendicul e imflamat durerea se poate lasa si pe picior.
cam astea sunt semnele.
eu am trait 3LUNI de cosmar din cauza apendicitei, nu din cauza ei in sine din cauza medicilor cum am mai specificat.
parerea mea este sa nu stai asa si sa vezi daca mai persista durerea si nu neaparat te poti duce la urgenta ca sa nu platesti si iti face o ecografie si te consulta dar nu este de stat.eu cand m-am operat mi-a zis doctora ca era foarte imflamat apendicul si le-a fost greu sa ma opereze ca le era frica k se sparge si curge prin sange si daca stai prea mult se imflameaza prea mult si se sparge si curge prin sange si poti muri dai in peritonita.
eu cand m-a operat daca mai stateam 2ORE puteam sa mor.
scuze ca am scris asa mult dar am vrut sa iti dau toate detalile si sper sa rezolvi situatia. tine-ma la curent si daca mai ai nevoie de sfaturi in pe acesta tema sunt disponibila happy