| bennn a întrebat:

Salut,am avut dureri de burta intro noapte de la 2 pana la ziua si ma fist la spital.La spital am facut injecti si mi-a trecut durerea.Am facut analize si nu dadeau semn analizele ca am ampendicita.Am stat 5 zile in spital.3 zile la spital ma durea in partea dreapta putin mai in jos burta.Am avut si urinari dureroase.in ultimele 2 zile au dispaut durerile dar cand doctorul imi apasa cu mana pe burta in parta dreapta jos ma durea.si in ultima zi nu mai ma durea deloc si mi-a dat drumul acasa de la spital.A zis doctorul ca daca mai ma doare burta sa vin sa fac operatie de apendicita.Acum sunt acasa de o zi si nu mai ma doare de loc.A zis doctorul ca sa starnit putin apendicul.Am avut semne de apendicita.

Daca am avut niste semne de apendicita si acum nu ami ma doare nimic, o sa reapara durerile si trebuie sa fac operatie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu mi-am facut analize si au zis ca am hepatita. Eu aveam, de fapt, apendicita si am facut peritonita apoi septicemie. Din septicemie numai 10% scapa. Eu a trebuit sa fac 4 operatii ca dracu' de mari. Mai bine mergi si scoate apendicul. In 3 zile iesi din spital si ai scapat curat. Se face o operatie mica de 4-5 cm sau daca este laparoscopica si mai mica.