| Shriti a întrebat:

Acum cateva zile cand ridic ochii spre cer simt ca ma doare un muschi cava la ochiul stang. Sa va explic resimt o durere in spatiul dintre pleoapa de sus si spranceana, ca si cand m.ar apasa ceva foarte puternic acolo. Ma doare un pic si capul, adica jumatatea stanga de frunte.
Precizez ca ultimul timp am stat mai mult cu ochii concentrati, la telefon, citeam, adica poate fi de la supraextenuare, ceea ce parca nu prea cred.
Atunci, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate fi din cauza suprasolicitarii, poate fi si din cauza curentului.
Incearca sa eviti suprasolicitarea ochilor si fereste-te si de curent.
O zi bunahappy

| Shriti explică:

Mersi caramela!
Nu prea am stat in curent, cred ca totusi de la solicitare exesiva.