| P4u1 a întrebat:

Acum de cateva saptamani muschii corpului (mai ales muschii de la picior, mana si abdomen) au inceput sa imi tremure cca 10 sescude dupa care se opresc din tremurat.Mi se pare neobisnuit pentru ca eu mananc in fiecare zi fructe, legume chiar si 10 nuci pe zi, chiar acum am un bol plin de nuci necesare pentru mangeziu si am baut o cana de 0, 5l de suc de portocale cu lamaie.

Nu beau cola si nici cafea, am 15 ani. Oare de ce imi tremura muschii? Cateodata ma mai dor muschii inimii in sensul ca ma inteapa, durerea nu persista si nu am palpitatii.Din cate stiu anul trecut am facut in EKG si totul a iesit OK!

Astazi parca imi tremura ceva la inima, nu stiu cum sa explic ori ceva din zona inimii (o fi un muschi), tot ce stiu e ca imi tremura un nerv din zona pieptului stanga, apropae de zona inimii.Nu imi afecteaza stare inimii, nu ma doare inima nimic.

Vreau sa stiu de ce am aceste dereglari la coprul meu.
Nu sufar de stres, dorm bine, mananc sanatos

Va rog sa imi raspundeti cat se poate de repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CryChristiAN a răspuns:

Atacuri de panica provocate de tulburari anxietetice. Stiu ca am patit si eu asta-vara:d.
te inteapa inima si ai convulsii nu?

Gasesete-ti o pozitie foarte relaxanta in pat si ai face bine sa te odihnesti vreo 3 zile minim.