| Cosmin483 a întrebat:

Acum două săptămâni m-am simțit foarte nasol și am mers la doctor. El a spus ca am corona și să nu mai ies din casa și am primit niște medicamente. Un antibiotic și medicamente obișnuite, brufen etc. Nu ma mai simt rău iar joia trecuta am terminat antibioticul.
Am observat ca am ganglionii limfatici măriți. Oare din ce cauză e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din cauza infecției din organism. Ganglionii sunt cei ce luptă cu infecția.

| Cosmin483 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc mult. Înseamnă că nu mai am nimic, nu?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ganglionii limfatici se inflameaza (maresc) din cauza unei infectii sau a unei boli autoimune.
Abia ai terminat antibioticul si chiar nu stii ca ai avut o infectie in corp?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot medicul care ti a dat tratament iti va raspunde si la intrebarea asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai dati tratamente pe net.

| cfrtobias a răspuns:

Ti-a facut test doctorul si asa o zis ca ai corona?

| Cosmin483 explică:

Eu am avut febra, 39, 1 după 38, 8 după a scăzut. M-a durut capul foarte tare, carnea de pe mine și am avut tuse seacă.