| YOLOOOOOOOOOOOO a întrebat:

Salut acum o luna cred jucam fotbal si am alunecat cazand cu piciorul in coccis. nu prea m-a durut pe moment dar dupa m-a durut extrem de tare in fine. a trecut o luna si tot am dureri + simt eu ca nu e drept adica cand apas pe acolo ma doare ce ar trebui sa fac? A mai patit cineva? de dus la doctor nu vreau multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa cazi cu piciorul in fund, exprimarea nu este corecta, Poate ai picat in fund, deoarece coccisul este terminatia coloanei vertebrale!

Daca si dupa atat vreme te doare, ar trebui sa mergi la medic, sa ceri o radiografie de bazin, ca sa se vada daca nu ai fracturat ori fisurat coccisul.

Uite aici unde se afla coccisul!
http://www.medicina101.com/......Coccyx.png

http://www.suntmamica.ro/......occis.jpeg

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat