| RAZVPS a întrebat:

Acum o saptamana mi-am pus pierce in limba. Totul este ok acum, limba s-a dezumflat, pot manca orice, nu ma doare deloc. Doar ca azi am observat ca pe alocuri limba este putin alb-verzuie. Ce inseamna asta? Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Este posibil sa ai o infectie cu candida. Cumpara de la farmacie solutie de Nistatin si glicerina boraxata si unge-te, de cateva ori pe zi, cu fiecare.
Daca in ceteva zile nu-ti trece, mergi la medicul de familie, pentru a fi consultata apoi de un specialist, care poate sa te ajute.
Multa sanatate.

| RAZVPS explică (pentru mariana):

Am mai cautat pe internet si nu este nimic grav. Din cate am inteles limba s-a colorat asa deoarece pasta de dinti pe care o folosesc contine mult peroxid... Dar iti multumesc pentru raspuns.
Multa sanatate.

| mariana a răspuns (pentru RAZVPS):

E bine ca nu te doare dar trebuie sa fii atenta, acum ca ai un corp strain in gura, fiind mediul umed, in permanenta, poti sa constati ca, nu-ti este prea confortabil si daca va fi asa, poti sa renunti pentru ca, tu naturala, sigur ca esti interesanta, nu cred ca ai nevoie de asemenea lucruri, mai ales in gura.
Un gand bun si multa sanatate.

| Liviu a răspuns:

SI eu am de 3 luni,imi curgea un fel de albeata de langa 'gaura' e ok cu piercingul, vezi sa nu iti spargi dinti, eu am muscat din el de am zis ca o sa trec pe cura de 'fiare' mi-am zgariat putin dantura, dar mna, am trecut peste, amu cand am schimbat piercingul cu unul nou ( cel vechi cazuse din pietricele) ai grija sa il infiletezi bine sa nu il inghiti.Ai grija de asemenea cand umbli la el sa te speli pe manutelelaughing Ai grija ca. e periculos cu cercelu iti poti rupe dinti in doua happy e inox inoxidabil ce porti in limba. e dur happy vezi sa nu iti formezi vreun tic sa il 'freci' de dinti din fata ca ti distrugi.Eu ma joc mereu cu el laughing cand ma plictisesc. Dar nu cu dinti happy