| anonim_4396 a întrebat:

mi-am pus si eu un pierce in limba ieri, si mi s-a cam umflat limba, s-a umflat asa de tare ca abia o mai pot misca, da nu ma doare foarte tare, am mai mancat inghetata si sa mai dezumflat putin. Voi cum ati ingrijit piercu?

5 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Pai mai papa inghetata big grin prinde bine big grin
poate iti trece mai cumpara inca vreo 5 big grin

glumeam happy poate nu a fost acul dezinfectat of sad!
cred ca de la asta ca altfel nu cred sad! nu cred c atrebuia s ase unfle asa ea ceva rece si tie in gura sad

| ByMine a răspuns (pentru Axys):

Sa mai dezumflat.

| CrazyRat a răspuns:

Vreo 2 saptamani am evitat orice fel de lactate ca se poate infecta asa ca mai bine evita decat sa iti para rau. Ai gresit ca ai mancat inghetata, lasa inghetata si orice altceva ce contine lapte, oua, etc.
Bafta in continuare si ai grija pana se vindeca. happy

| ByMine a răspuns (pentru CrazyRat):

Pai am mancat inghetata de aia mai mult apa inghetata. :d si sa mai dezumflat da ma doare rau cand mananc. laughing bine, asta e ceva logic

| CrazyRat a răspuns (pentru ByMine):

No nu mai manca laughing, ai gresit odata asta este bine ca nu ai patit nimic happy.
Bea ceva rece in loc sa manci inghetata. Eu cand mi-am facut pierce-ul am stat 2 saptamani aproape cu ea umflata si nu puteam manca cam nimic ca nu puteam inghiti de la umflatura, dupa o saptamana deja incepeam sa pot manca mai normal. happy
(Il am de 3-4 ani, tija lunga bilutele mai mari si ii totul ok )