| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Salut, acum o zii a intepato o albina(cred, nu sunt sigur ca era albina) pe mama de degetul mare de la picior. Acum ii s-a umflat piciorul si sa rosit, si langa intepatura ii s-a facut o besica destul de mare. Ce medicament sa ii iau sa se dezumfle? O doare foarte tare, abia calca pe picior, si zice ca simte o caldura puternica inauntru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mearga la urgenta sau la medicul de familie, sau la ce "doftor" aveti voi mai aproape. Dar, acum.

| ONElena11 a răspuns:

Cel mai bine este sa mearga urgent la doctor deoarece poate fi o infectie.