| ombladon156 a întrebat:

Saluthappy! Acum vreo luna doua pusesem o intrebare cum ca ma ustura o alunita de pe fata nu m-am dus la medic deoarece nu ma mai duresera dar alunita facut o cojita a picat e ceva grav si apropo azi iar a inceput sa ma usture usor de tot, alunita este nu prea mare nu sangereaza este ca oricare alunita si apropo mi-am dat cu o alifie si vad ca nu ma mai ustura ar trebuis a merg la dermatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ruxy5 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat dar nu pe fata si am fost la doctor. A spus ca sa am grija si daca mi se mai intampla sa ma duc din nou la doctor ca unele alunite pot fi cancerigene(faci cancer de la ele). Sper ca te va ajuta!

| moneantonella a răspuns:

Sigur ca da. deoarece se poate mari sau mai rau se poate infecta! Sper ca te-am ajutat! funda