| DoDoCs a întrebat:

Acum vreo saptamana m-am lovit cu skateboardul in picior cam pe la nivelul gleznei dar putin putin mai sus unde e un os si am avut vanataie. Acum m-am lovit iar acolo (ieri) si ma doare cand sar sau daca ating dar nu se vede nici o dunga vanata si nu e umflat. Ce as putea face sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat.
Lasă piciorul în repaus și pe viitor să fii mai atent.
Sănătate!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Tacii a răspuns:

Buna,hristos a inviat, ..nu te alarma.foloseste comprese cu gheata.totusi fa un film la glenze, sa nu fie o entorsa sau piciorul rupt.succes.

| viotedy a răspuns:

Daca,crezi ca ai sanse sa te mai lovesti, i-ati aparatori pentru tibie cum poarta fotbalistii.acum da-te cu un unguent.

| Zitronen a răspuns:

Salut! Poti sa de dai cu : Diclofenac Crema, sau cu o alta crema. In rest poti doar sa astepti. Insanatosire grabnicahappy

| akuajet a răspuns:

Ti-as recomanda sa te duci la medic pentru ca s-ar putea sa ai piciorul rupt.....sau,daca nu vrei, sa iti pui o compresa cu geata