| gabrielnegrila a întrebat:

Salut, alaltaieri dimineata o jumatate de Xanax si acum doua ore am consumat trei pahare d-acelea de vin, uitand de atunci, poate interactiona alcoolul cu Xanax?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alcoolul este interzis cand iei pastile pentru probleme psihice!

| gabrielnegrila explică (pentru Violleta2022):

Dar nu sunt pe tratament, am luat doar asa la misto o pastila

| Violleta2022 a răspuns (pentru gabrielnegrila):

Pastilele xanax se dau numai pe reteta scrisa de un medic psihiatru, asadar "la misto", chiar nu aveai de unde sa-l procuri.

Nu inteleg totusi de ce trebuie sa minti... cand in realitate chiar tu ai declarat pe forumca ai probleme psihice si ca medicul psihiatru ti-a prescris Xanax :

"în 23 Martie | gabrielnegrila a întrebat:
Va salut, am o problema, va rog sa ma ascultati si sa-mi raspundeti serios.
Am fost astazi la Psihiatru pentru anxietatea mea ( frica de bacterii, microbi, spalat excesiv pe maini, etc ) eu credeam ca pot rezolva asta doar vorbind cu mine, dar mi-a oferit niste pastile sa le iau cica sa mi linisteasca creierul si abia apoi sa fac terapie.
Mi-a dat Xanax, sa iau jumate dupa amiaza si o pastila de Xanax seara plus Serotonina parca odata o pastila."

https://www.tpu.ro/......nxietatea/

| johnnny123 a răspuns (pentru gabrielnegrila):

Ai luat "la mișto" xanax? Păi parcă acum două zile ziceai că ți-a fost prescris de un psihiatru.

https://www.tpu.ro/......nxietatea/

Până la urmă cum e, l-ai luat la mișto sau ești sub tratament?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate, ci sigur.

| jocjocurifff a răspuns (pentru sadrian46):

Ba rog exista vreo solutie sa ma detelepatizez? adica escrocul ala care mi-a zis de telepatie. psihologu sa nu mai stie de mine? eu nu inteleg ce e asa secret cand ala mi-a zis in fata, secret secret dar ala e bine mersi.

| ReddY25 a răspuns:

Din păcate, da

| gabrielnegrila explică (pentru ReddY25):

Pai nu simt nimic, inseamna ca am " scapat "?)

| ReddY25 a răspuns (pentru gabrielnegrila):

Nici acum?