| anonimathebest a întrebat:

am 11 ani si sunt foarte dezvoltata.cred ca mi-ar trebui un sutien pentru ca atunci cand alerg, merg pe scari sau sar ma deranjeaza sanii ft tare.Eu ii am ca la 13 ani. oare chiar am nevoie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| trifescugabriela a răspuns:

O idee! Poarta-l! Ai nevoie dar ai grija la marime si nu lua ceva cu push-up!

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu conteaza varsta. Daca consideri ca te deranjeaza, poti purta sutien care are rolul de a fixa sanii si ajuta la mentinerea lor.

| EmaS a răspuns:

Asa este la inceput.Nu trebuie sa iti faci griji.Pana cand o sa se regleze, sa intri in normalitate.

| BiaSiAtat a răspuns:

Foloseste bustiera! Si eu sunt dezvoltata si tot 11 ani am.Eu folosesc bustiera si nu ma deranjeaza.Noaptea da-o jos pentru. ca te vei irita.

| cherrybomb a răspuns:

Poarta bustiera...
sutien este prea devreme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, incepe si tu cu o bustiera, pentru ca pe viitor sutienul va face ca sanii sa ti se lase...

| Ioana_9271 a răspuns:

Poti purta o bustiera e mai indicat

| Addaa_7200 a răspuns:

Hey!:* Nu ai nevoie de sutien pentru ca sanii trebuie sa "se ridice" singuri si nu ca sutienul " sa ii ridice"...Sutien poarta femeile care au nascut...happy Vei avea probleme cu ei pentru ca se deformeaza! Esti grasuta? Daca da, ar trebui sa faci o cura pentru ca si grasime se pune pe sani. Eu de ex mananc dim o banana, la amiaza mananc doar jumatate din cate imi pune mama in farfurie, si seara inainte de ora 6 mananc un fruct. Papa sper sa te fi ajutat:*