| BereCalda a întrebat:

Salut.Am 12 ani (scriu asta in data de 12/30/2014 si in 13 Febr.fac 13 ani.Am probleme cardiace, cu inima.Insuficienta cardiaca si nu stiu mai ce.N-am gaura in inima sau altceva,ma rog. am 1, 75 sau mai mult inaltimea, 49-50kg si incerc sa ma ingras.Eu mananc multicel, cateodata seara ma apuca pofta ca si pe taicamiu sa mananc multe si ma uit la filme pe TV.De obicei mananc dimineata dupa 15 minute dupa ce ma trezesc, la pranz doar felu` 1 sau al 2-lea,cateodata putin din amandoua, dupa-amiaza si seara mananc ce am pofta.Stie cineva ce naiba sa mananc ca sa ma ingras? Sau ce sa fac sa ma ingras.Mersi,funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RaduDavid a răspuns:

Deci nu ti-as sugera sa pui grasime pe tine, eu ti-as sugera alt mod.Si te apuci de sala, inainte sa mergi cu 20 de minute sa mananci si cand vi iar sa manaci peste 20-25 de minute.Asa iti va creste masa musculara

2 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Nu prea ai ce face pana la 20 de ani, asta este metabolismul tau, dar in cel mai bun caz ai putea sa incepi sa faci sport daca nu iti iasa bine cu mancarea, sportul de multe ori ajuta, decat sa fi gras mai bine sa fi "gros "

| Gabriel_Sergiu_1986 a răspuns:

Eu am 28 ani, 1.97 m si am in jur de 65-69 kg, sa stii ca de obicei daca esti inalt si slab ai oasele tari, poti faci ce crezi tu dar nu o sa te ingrasi pentru ca asa e organismul tau (orice ai face tot asa vei ramane ) important e sa fi sanator...happy