| NobodyD a întrebat:

Am 15 ani, 1.55 inaltime si 43 kg (in ceea ce priveste greutatea deja de un an si ceva) as vrea sa ma ingras putin, dar nu pot. Mananc dimineata, la pranz si doar uneori seara. Nu am pofta de mancare si pur si simplu nu pot sa mananc mai mult. Ce pot sa fac sa ma ingras happy?

Răspuns Câştigător
| Andr3yyy94 a răspuns:

Apuca'te de un sport ca de exemplu inotul. Este foarte bun pentru sanatate si iti da pofta de mancare. Sau daca preferi varianta comoda, sunt nenumarate vitamine care iti sporesc pofta de mancare dar eu zic asa: pentru varsta si inaltimea pe care o ai, mai trebuie sa pui doar 2 kg.

9 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Poi cumpara vitamine si calciu injectabil si mananca seara si de 3 ori in timpu zilei

| jan33tt a răspuns:

Dc sa te ingrasi? stioi ce greu e sa slabesti dc te ingrasi prea mult? orikukm.treaba ta...dc vrei neaparat, mananca multe dulciuri

| Mikasa a răspuns:

Nu cred ca vrei sa te ingrasi. Poate sa devii putin mai solida.In acest caz mananca des si putin ca sa nu te ingrasi prea mult si am auzit ca vitamina C si calinul sunt f bune pentru pofta de mancare

| Andrei07565486 a răspuns:

In primul rand sa respecti cele 3 mese pe zi, si incerca sa ei vitamine, iti va deschide pofta de mancare, si incerca sa mai manci si fast food

| MissAnePink a răspuns:

Buna!
Avand in vedere ca esti putin c-am scunda eu zic ca nu ar trebui sa te ingrasi.(si eu sunt slaba am 35 kg, am 12 ani jumate si 1.60 m) dar daca tot doresti asta iti recomand sa iei niste multivitamine pentru pofta de mancare (si eu am avut problema asta iar multivitaminele m-au ajutat) se numesc:"OPTIMA JUNIOR multivitamine (CONTINE 30 COMPRIMATE) si costa in jur de 12 lei de la farmacie, e bogat in vitamine contine vitaminele:A, B1, B2, B3, B6,B12,C,D etc. Sper ca ti-am fost de folos! :* FUNDA?smug

| Gabrielaaaa a răspuns:

La inaltimea ta trebuie sa ai intre 40-43 cam asa. Deci esti bine asa cum esti! Nu cred ca ar trebui sa te ingrasi, pur si simplu o sa iti para rau dupa.e foarte greu sa slabesti adica eu spun ca nu ar trebui sa faci nimic. Sper ca te-am ajutat!

| Merlon a răspuns:

Nu stiu de ce vrei sa te ingrasi, eu cred ca iti sta bine si asa.

| denisa0008 a răspuns:

Intrebare:la 155 esti cam scunda de ce ai vrea sa te ingrasi

| qIoana a răspuns:

Din punctul meu de vedere esti destul de bine dar daca vrei sa te ingrasi incerca sa mananci la ore ciudate pe la 11, 12 si tot felul de mancaruri sau si mai bine inceraca sa faci activitati fizici pentru ai spori pofta de mancare! S.U.C.C.E.S.