| cosmin2221 a întrebat:

Salut, am 12 ani si am facut fimoza, cum pot sa scap de ea fara operatie? Sau circumcizie? Funda si tot ce vreti voi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Cu aceasta fimoza ai ajuns la 12 ani.Nu ai facut-o acum.Nu exista alta solutie decat interventia chirurgicala.Nu ai de ce sa te temi.Consta intr-o mica incizie.

| AlbaAura a răspuns (pentru AlbaAura):

Multumesc calut.Si nu te ingrijora.Majoritatea baieteilor mici au o astfel de problema si nu toate mamicile o sesizeaza. Spune-i mamei tale fara sa te simti jenat despre ce este vorba si sigur te va duce la medic.Nu ai o boala si nu ai ce trata.E vorba doar de mica incizie si de igiena locala.O sa fie bine, ai sa vezi.

3 răspunsuri:
| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

Trebuie..in viata sa riscam..nu cunosc tratamentul acestei boli..desi cred ca se va creea.dar operatia trebuie sa o faci.e pt.binele tau

| manyx a răspuns:

Pai, nu prea poti.Si oricum daca ai este mult mai bine o operatie.winking