| Casty8123 a întrebat:

Salut, am 13 ani si am gauri intre dinti ceva de genul https://www.google.ro/......ps?/search Stie cineva ce as putea sa fac sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate linkul pus nu este relevant pentru descrierea dintilor tai, aici apar atat dinti cu pauze intre ei cat si dinti cu carii sau lipsa.
In orice caz, singura persoana care ar putea sa-ti dea un sfat, este medicul stomatolog care trebuie sa te vada si sa discute alternativele de indreptare, de implantare sau de reparare a danturii.
Roaga pe mama sa faca o programare la stomatologul ei si mergeti impreuna acolo!

| PeFuga a răspuns:

Daca te referi la spatiile mari dintre dinti... poti scapa de ele punand aparat dentar, sau, cand mai cresti, prin faţete (lucrari protetice care se lipesc pe suprafata dintelui. ele pot fi mai late decat dintele natural si pot umple spatiile).

| Loonathicc a răspuns:

Se poate corecta doar cu aparat dentar

| Casty8123 explică (pentru Loonathicc):

Ok, mersi pentru raspuns