| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

Salut.Am 13 ani si vreau niste informatii... m-am apucat de sala de vreo luna si am facut fara nimic adica fara creatina, proteine, steroizi etc. iar acum as vrea sa imi cumpar creatina iar toti imi spun ca imi stric metabolismul si nu mai cresc. voi ce ziceti pot sa iau creatina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| beng a răspuns:

Salut! Eu luam creatina ca fraierul cand faceam kickbox (ca sa-mi creasca masa musculara) insa imi bulea ficatul la greu. Eram mai rau ca un fumator. Mai bine ia proteina din lapte si ou (milk&egg) decat creatina. Asta mi-a recomandat si mie antrenorul de lupte si e mult mai ok.

2 răspunsuri:
| tdbmarius a răspuns:

Sa iei creatina e cea mai mare prostie.Si sincer nu mi se pare o idee prea buna sa te apuci de sala la 13 ani.Mai bine mai asteapta inca vreo 2 ani si apuca-te atunci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru tdbmarius):

De ce sa fie o prostie? E cel mai bun supliment, e singurul pe care il mai folosesc din cand in cand ( in special iarna ).