| anonim_4396 a întrebat:

Am aprox 1.37 metri si am 33 kilograme. As vrea sa fac un spor care sa ma ajute sa ma inalt dar si sa mai dau ceva jos din burtica. Am incercat baschet, dar nu mi-a prea placut.Inot in fiecare vara. Eu cred ca am si ceva muschi pe picioare.Ce sport imi recomandati sa fac(Inafara de baschet si inot)? Am 11 ani.

5 răspunsuri:
| Ionut01 a răspuns:

Buna!
alearga cate 15-20 de min pe zi (daca poti si mai mult)asta o sa te ajute sa scapi de burtica si daca vrei sa te inalti poti sa te prinzi de ceva mai inalt dar sa nu atingi cu picioarele de pamant si sa te intinzi cat poti de mult
fa asta de 3 ori pe zi, stai agatata cam vreo 30 de sec daca poti
da rezultate!
sper ca te-am ajutat
Bafta!

| MoNyKa66 a răspuns:

Lasss.eu am 11 ani si am 1.40m 41KG.lass nu-i nimic asa grev.vei creste pe parcursul timpului!

| Carciuc_Andreea_1998 a răspuns:

Incearca sa fci gimnastica in fiecare dimineata si volei

| alejudokana a răspuns:

Eu am reusit sa ma inalt cu judo poti face si atletis dar daca te vei inalta iti vei dori sa fii mic deci vezi ce iti doresti si gandeste de 2 ori BAFTAhappyhappyhappy

| AdrianBraga99 a răspuns:

Salut! Eu am 13 ani si am 1.65 si 4a kg recunosc sunt nant si slab si-mi place dupa cum ai zis si tu dorec sa fiu mai inalt sunt bun la basket p/u ca sunt nant nu cred ca ai facut o alegere buna ca ai lasat basketul..Reintoarcete la el si incearca sa joci mai des fi sigur ca te vei deprinde. Poate ne vom intilni si vom juca impreuna!:d Funda?