| DaniM35 a întrebat:

Salut, am 14 ani, de 2 zile ma ustura canalul urinar ingrozitor cand urinez, nu am avut nici-un contact sexual. Ma 'satisfac' rar, o data de doua ori pe saptamana, chiar mai rar. De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Probabil sa fie vorba de o infectie urinara, cauzata de lipsa de igiena din urma,, satisfactiei".

| DaniM35 explică (pentru AdelinaC):

Mereu dupa ce termin am grija sa spal fiecare particica.

| DaniM35 explică (pentru AdelinaC):

Mereu dupa ce termin, am grija sa spal bine fiecare parte...

| AdelinaC a răspuns (pentru DaniM35):

Trebuie sa te speli si inainte. Plus de asta igiena mainilor sau a obiectelor trebuie facute si inainte. Altfel introduci bacterii, fungi, inclusiv candida de care s-a zis mai sus.

Daca nu iti trece trebuie sa iti faci analize de urina (fara sa zici medicului cauza infectiei daca iti e rusine) si sa urmezi un tratament.

| giony54 a răspuns:

Poate sa fie o blenoragie, o boala venerica luata de la un wc, si de aceea mergi repede la un medic de specialitate.

| Lindoro a răspuns:

Nu are legatura cu satisfacerea decat daca esti sadomasochist(ti-o plesnesti,o dai pe razatoare, blender, mixer, o musti, glumesc desigur).S-ar putea sa ai candida.