| Maciuca_Denis_2000 a întrebat:

Eu sunt Denis si am fost operat pe 15 iulie de apendicită acută! Acum nu stiu de ce dar am niste dureri la zona operației! Sunt foarte suportabile si nu le am mereu, mi se intampla rar! As avea voie să merg cu bicicleta undeva la 1.2 km, cu popasuri si repaus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ItsMaxi a răspuns:

Inca simti durere fiindca organismul nu s-a refacut in totalitate. Cel mai bine este sa o iei usor si sa nu depui foarte mult efort.

| ancaflorian a răspuns:

Ar putea fi o colecție sau un granulom sub cicatrice care se va resorbi in timp. Sau ar putea fi aderente, un tesut cicatricial format in abdomen. Zona taieturii e rosie, caldă? Sau e normala? Nu ar fi indicat sa faci deja efort, parerea mea.