| Catalinkev a întrebat:

Am 14 ani si de 3 zile sunt foarte racit gat,nas,ma simt putin slabit.
Am citit tot felul de simptome pentru cancer,diabet, etc si la fiecare aveam cate unul. Anul trecut la fel imi era frica ca am probleme cu inima(faceam mici atacuri de panica) si am fost la doctor mi-am facut analize + consult si nu aveam nimic. Azi dimineata m-am trezit si eram mai slab cu 800g si m-am speriat. Intrebarea mea este daca am facut analizele acum 1 an si le aveam bune pe toate pot avea ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ar trebui sa nu mai citesti tot felul de prostii de pe internet si sa le asociezi cu simptomele pe care le ai. In perioada asta este normal sa fi racit si ai capatat un virus pe care trebuie sa-l elimini cu ajutorul tratamentului prescris de medicul de familie, stat in casa si ceaiuri multe. Corpul are nevoie de somn pentru refacere si tu neavand chef de a manca, este total normal sa mai scapi din kilograme, desi ar trebui sa te hranesti, sa primesti vitamine pentru a te pune pe picioare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti racit ce ai? Zici că esti boșorog pe moarte asa te sperii, paranoia ai.

| Freya1 a răspuns:

Vezi sa nu devi ipohondru.
Este o raceala mergi la medicul de familie iti da ceva pentru ea si gata, nu cred ca asa usor se face cancerul...

| Samariteanul a răspuns:

Doamne omule, eu ieri am plecat de la ultima ora pentru ca nu ma m-ai tineau picioarele si m-am tarat pana acasa, iar acum stau bolnav cu gura uscata, gatul maustura si nu pot vorbi, ochii ca un zombie, abia pot sa merg si totusi n-am cine stie ce boala...e normal sa racesti in perioada asta.Iti va trece, stai calm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai citi pe internet că asta ar însemna să ai toate tipurile de cancer. Tu ai o simpla răceală (din ce ai scris) medicamente pentru răceală, multe lichide și odihnita!
Pe mine m-a ținut o răceală și o săptămână și nu am avut cancer si nici diabet laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| acidelic a răspuns:

Cancer? Cel mai probabil daca te pasioneaza subiectul. E normal sa racesti in perioada asta, toata lumea raceste din cauza schimbari vremii

| Marylen a răspuns:

Simptomele sunt normale pentru racela si gripa. Eu iti recomand Imviral Plus.Nu iti bate capul cu alte probleme nu e cazul.